AZ in matige wedstrijd langs Sparta (2-0)
AZ heeft zaterdagavond de punten in het eigen AFAS Stadion gehouden. Tegen Sparta...
AZ-trainer Gertjan Verbeek was zondag na de gewonnen wedstrijd tegen Heracles Almelo (3-1) vooral over de eerste helft te spreken. Het combinatiespel van de Alkmaarders was voor rust om van te watertanden.
“De eerste helft wil ik mijn ploeg een dikke plus geven, eigenlijk zelfs een plus-plus”, zei Verbeek. AZ had in die fase naar een ruime voorsprong kunnen uitlopen. Na rust viel de thuisclub echter ver terug. “Het ging moeizaam. Ik wil het warme weer daarvan niet de schuld geven. We hoefden ook niet meer zo nodig.”
Door niet verder uit te lopen dan 2-0 hield AZ de tegenstander uit Almelo in leven vond Verbeek, die Heracles zelfs tot 2-1 zag terugkomen. “Ik was dan ook opgelucht dat de 3-1 uiteindelijk viel.” Bron: Voetbalprimeur.nl