AZ in matige wedstrijd langs Sparta (2-0)
AZ heeft zaterdagavond de punten in het eigen AFAS Stadion gehouden. Tegen Sparta...
Gino Coutinho is zijn plek onder de lat bij AZ voorlopig kwijt. Sergio Rochet verdedigt zondagmiddag het doel van de Alkmaarders in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord.
Rochet keepte afgelopen zaterdag ook al, maar toen ontbrak Coutinho omdat hij ziek was. Van den Brom zei vrijdagmiddag bij z’n wekelijkse gesprek met de pers dat als Coutinho toen fit was geweest hij ook al voor Rochet had gekozen. “We hebben met de staf een keuze gemaakt. Dat hebben we uitgebreid besproken, want je wisselt een speler makkelijker dan een keeper. Het zijn twee totaal verschillende keepers. Gino is een lijnkeeper en Sergio keept verder van het doel. Wij denken dat we daar nu meer behoefte aan hebben.
Vervanger Luckassen
Wie centraal achterin de geschorste Derrick Luckassen gaat vervangen, wilde Van den Brom niet zeggen. “D’r zijn drie opties. Ben Rienstra, Stijn Wuytens en Pantelis Hatzediakos. “Pantelis heeft het goed gedaan tegen Roda. Met hem hebben we het afgelopen woensdag in de elf tegen elf op de training geprobeerd. Nou, ik wilde Stijn daar ook eens zien op de training. Dat hebben we vandaag gedaan en Ben kan daar ook spelen. We moeten daar een keuze in maken.” Eerste keus Jop van der Linden is vanwege een blessure nog niet inzetbaar. Naast de afwezige Van der Linden en Luckassen is iedereen fit bij AZ.
Stijn Wuytens
De eerste indruk die Stijn Wuytens op de training van vrijdag achterliet, was goed, aldus Van den Brom. “Ik ben blij dat we er een speler bij hebben die goed uit de controle kan spelen. Stijn kiest verdedigend goed positie, speelt heel goed positiespel en heeft een fantastisch linkerbeen. Hij is een speler die we al langer volgden en graag wilden hebben. Hij kan op het middenveld spelen maar hij is nu een extra optie nu er centraal achterin wat probleempjes zijn.”
Feyenoord
“Wij gaan met een goed gevoel de wedstrijd tegen Feyenoord in”, vervolgt Van den Brom. “Willen we aansluiting houden met de eerste zeven dan zullen we moeten winnen. Vorig jaar stonden we met rust al 3-0 achter, maar dat kun je niet met nu vergelijken. Dat zij verloren hebben en meer moeite hebben met uitwedstrijden kan in ons voordeel werken. Maar het blijft wel Feyenoord en die kunnen er ook zo weer staan.”
AZ-Feyenoord begint zondagmiddag in Alkmaar om 12.30 uur. Bron: RTV N-H
Jeroen
22 januari 2016 at 14:37
Bijzondere wissel. Snap V.d. Brom ook niet helemaal. Coutinho is geen top keeper, maar dat is Rochet ook niet.
Die Luckassen is echt dom geweest met zijn rode kaart. Was toch het moment om te bewijzen dat hij een basisplaats zou moeten hebben.
Wat betreft de wedstrijd… we gaan het zien. Ik zit in ieder geval in het stadion. Geen verwachtingen verders. Ben al meerdere keren teleurgesteld in het stadion dit seizoen.
Brandon
22 januari 2016 at 15:38
Helemaal terecht. Doordat hij rustig over komt in zijn doel straalt hij dat ook uit naar de achterhoede. Hele goede zet van v.d. Brom hij leest toch zeker jouw site Jeroen.
woonwagenpower
22 januari 2016 at 17:13
We mogen op Zondag als eerste om half één,
hopelijk gaan er veel AZ supporters heen.
En er heel veel mensen AZ aanmoedigen en AZ liederen zingen,
zodat we met zijn allen Feyenoord kunnen bedwingen.
Ik hoop dat scheidsrechter Liesveld een extra oogje in het zeil houdt bij Kramer,
hij heeft vieze streken, o.a. met ellebogen en handen, dat maakt het niet aangenamer.
Er lopen bij Feyenoord een aantal die kunnen als het niet loopt provoceren,
Kramer, Elia o.a. gaan het dan op een onsportieve manier proberen.
Kans hebben we altijd,
wat ik van John v/d Brom begreep, heeft AZ zich goed voorbereidt.
AZ moet zich niet uit de tent laten lokken,
gebeurt dat wel, dan kan AZ achter Feyenoord aan sjokken.
In Alkmaar zijn wij de baas,
ze moeten zonder punten terug naar hun stadion aan de Maas.
AZ laat jullie voeten spreken,
blijf met je hoofd erbij, jullie zijn tot mooie dingen in staat, is gebleken.
Ik hoop dat ik Robert Muhren op het veld zie verschijnen,
minimaal een helft, zodat hij zijn kunsten kan vertonen binnen de lijnen.
Robert maakt de winnende, en passeert Vermeer,
dan gaan de AZ liefhebbers nog meer te keer.
Zo moeten we elkaar helpen, de fans en de voetballers,
dan verkleinen we de kans op tegenvallers.
Ik wens iedereen Zondag een prachtige middag,
zodat iedere AZ fan tevreden zit met een grote glimlach.
Timon
22 januari 2016 at 18:06
In Alkmaar zijn wij baas? Sinds wanneer? Kijk eens naar de thuis statistieken! Dramatisch!! Niveau de Graafschap! En dat door ons tactisch wonder VDB ! Wat doet die man toch? Alle aankopen worden minder onder zijn beleid! Kijk die vd Linden kan er niks van,vooruit! Maar die jongen van PEC? Die van NEC? Die van ROdA?. Allemaal onder zijn bewind slechter geworden!
Het is toch niet te geloven dat je woensdag met geknepen billen naar AZ -Cambuur gaat! Al blij bent met een 1-0!
O ja die Tankovic?? Vuilnisman , kan deze zak ook mee?
Timon
22 januari 2016 at 17:43
Onzekere trainer maakt onzekere beslissingen, allebei die keepers mogen de veters van Vooijs nog niet strikken !
Ruud
22 januari 2016 at 18:33
Gerrit Vooijs maar in het doel, Timon? Er voldoet toch geen enkele speler bij AZ volgens jou.
Gerrit Vooijs
22 januari 2016 at 23:07
Te oud 😉
harm
22 januari 2016 at 19:28
Nick Olij mag dan ook wel de kans krijgen vind ik, als hij toch twijfelt tussen deze 2 keepers
Gerrit Vooijs
22 januari 2016 at 23:05
Rochet is minder op de lijn maar sterker voor zijn goal.
Ik denk dat VDB dit in overleg met Vlaar heeft besloten, dat zou tenminste logisch zijn.
Hatzediakos deed het prima tegen Roda in de 1 tegen 1 situaties. Om nu meteen na 1 training met Wuytens te starten vind ik een grote stap op zo’n kritische positie.
Na vorige week hoop ik opnieuw dezelfde strijdlust te zien. Door te knokken krijg je de steun van het publiek en groeit het vertrouwen.
Ik ben er overigens niet rouwig om dat Feyenoord die gekke Kazim uit de selectie heeft gezet want met zijn fysieke spel had AZ veel moeite.
Zondag knokken voor een goed resultaat. Aangezien de concurrentie voor Europees voetbal ook zware wedstrijden heeft kan AZ van hun puntenverlies eventueel profiteren.
kaazie1987
23 januari 2016 at 07:59
Op de training stond wuytens wel in het basisteam dat zou kunnen betekenen dat rienstra naast vlaar staat en wuytens linkshalf maar ik moet het eerst maar zien. Rochet deed het vorig seizoen natuurlijk heel slecht maar tegen roda vondt ik hem erg sterk keepen, maar rochet heeft net als esteban van die rare momenten natuurlijk ik zou als ik az was die jurjus van de graafschap gaan scouten want met 2 middelmatige keepers blijf je dit probleem houden
Vincent
24 januari 2016 at 12:06
Maakt weinig fouten, maar heb hem nog geen wereld reddingen zien maken
kaazie1987
23 januari 2016 at 08:00
Ik bedoel rechtshalf want van overeem staat linkshalf
az woman
23 januari 2016 at 08:30
AZ, en alles wat er tussenin zit.
De A is van achterhoede, met Vlaar een brok ervaring
De B is van balcirculatie, we zien soms mooie combinaties
De C is van corner, kan op getraind worden
De D is van dribbelen, de één kan het beter als de ander
De E is van één-tweetje, dat zie ik graag
De F is van fans, dat zijn wij toch
De G is van goal, het liefst veel voor AZ
De H is van hattrick, dat gun ik Robert Muhren
De I is van ingooi, met een ingooi kan je geen buitenspel staan
De J is van juichen, dat doen ik graag voor AZ
De K is van koppen, kan een wapen zijn
De L is van lobje, is een applaus waard
De M is van middenveld, John heeft genoeg keus
De N is van nieuw, onze Stijn is nieuw
De O is van opbouw, dat doen we van achteruit
De P is van positie, heeft iedere speler
De Q is van quotums, dat geldt gelukkig niet voor AZ doelpunten
De R is van reservespeler, ook die horen erbij
De S is van sliding, een goede sliding is een lust voor het oog
De T is van tactiek, die wisselt nog wel eens
De U is van underdog, soms is het goed omdat te zijn
De V is van voorzet, daar willen Mounir, Robert en Vincent er wel 100 van
De W is van warming-up, dat is verstandig
De X is van x-benen, geen AZ speler heeft ze denk ik
De Y is van yoghurt, dat zal de selectie wel eens als toetje krijgen
De Z is van zonnepanelen, ook daar loopt AZ mee voorop.
Wat ben ik blij met Nederlands mooiste club, AZ leeft, er is altijd wel iets, soms balanceerden we op de afgrond, soms moet AZ een jasje uit doen, maar gelukkig beleven we ook veel mooie momenten. Soms wordt ik uitgemaakt voor kaaskop, maar daar ben ik trots op, trots op AZ.
Timon
23 januari 2016 at 10:12
Mounir ook weg!
Moet eerlijk zeggen: viel toch wel,tegen ,volledig over hoogtepunt heen.
Maar hij trainde toch zo goed!zo aanwezig! Helaas niets vanterug gezien! Blijft bij sentiment van de topjaren.
Zegt overigens weer alles over beleid AZ en die vd B , die Muhren zal wel denken: nu mag ik weer opdraven zeker!