Stewart: ‘We hebben geen miljoenen op de bank’

By
Updated: augustus 26, 2014

Hectische tijden voor technisch directeur Stewart. Hij probeert voor het sluiten van de transfermarkt de selectie van AZ op niveau te krijgen. Voornamelijk richt hij zich op de aanval. Mike van Duinen leek lang de vacante positie op te vullen, maar de hoge vraagprijs van ADO gooide roet in het eten. Nu overweegt AZ zelfs om een spits te huren. Dat is hoogst ongebruikelijk voor de Alkmaarse club.

‘Nog steeds hebben we het liefst onze spelers onder contract staan. Maar we zijn niet meer de club die we vijf of tien jaar geleden waren, zo simpel is het. Dus als kopen niet lukt, is huren voor ons nu ook in sommige gevallen bespreekbaar.’

Overigens snapt Stewart niet waar de perceptie vandaan komt dat de club miljoenen te besteden zou hebben. ‘Ik heb vorig jaar eens gezegd dat we, na de moeilijke tijd na het DSB-faillissement, nu weer ‘vet op de botten hebben’. Daarmee bedoelde ik: de club heeft geen schulden meer en is gezond. Maar we moeten niet overdrijven. Het is niet zo dat we miljoenen op de bank hebben staan,’ aldus Stewart.

17 Comments

 1. oma

  26 augustus 2014 at 16:56

  dan wil ik toch echt wel eens weten waar al dat geld gebleven is.
  ik weet heel goed dat de bedragen die er voor spelers ontvangen zijn,dat het bruto bedragen zijn.
  ik vermoed dan eerder dat het geld op is gegaan aan de miskopen van Stewart.
  als dat zo zou zijn dat AZ weinig geld heeft,of lult hij dat jochie van V.I na?

 2. gerard

  26 augustus 2014 at 17:23

  Daar komt Stewart toch te gemakelijk meeweg.
  Hij refereerd naar een Telegraaf artikel maar daar noemt hij toch echt onvesteringen zoals Gudelj:

  http://www.telegraaf.nl/telesport/voetbal/az/22552172/___AZ_gaat_snel_weer_investeren___.html

  “De afgelopen jaren moesten we door de financiële positie van AZ inventief zijn op de transfermarkt.”, aldus Stewart.

  “Mede door de vele miljoenen die zijn binnengekomen door transfers van bijvoorbeeld Jozy Altidore en Adam Maher zitten we inmiddels in categorie III van de licentiecommissie van de KNVB. Dat betekent dat we een gezonde club zijn. We hebben wat meer vet op de botten. Daardoor hebben we afgelopen jaar kunnen investeren in bijvoorbeeld Jeffrey Gouweleeuw en Nemanja Gudelj, maar eerder ook in Aron Jóhannsson. Dat soort investeringen gaan we ook in de nabije toekomst doen, om zo ons sportieve succes uit te bouwen.”

  Met de woorden , dat soort investterigen gaan we ook in de nabije tokomst doen, om zo onze sportieve succes uit te bouwen komt hij met namen zoals Gudelj, een speler die nou niet bepaald goedkoop genoemd mag worden. Twente haakte immers af gezien de prijs tegen de 3 miljoen bedraagde. Als Stewart dit dan naar voren haalt, schept dat wel verwachtingen.
  Ik krijg nu een beetje het geval dat hij zijn woorden terug wil nemen, althans een andere richting op wil duwen.
  Zijn goed recht hoor, gezien clubs als AZ langs komt, de hoofdprijs willen hebben. Alleen wel een beetje dom om het dan zo de wereld in te helpen al dan niet waar wat AZ te besteden heeft.

  • Jeroen

   26 augustus 2014 at 18:03

   Stewart lijkt nu al met een smoes te komen….

 3. fortuna

  26 augustus 2014 at 17:40

  Wat lult die yankee nou allemaal voor onzin

 4. Gerrit Vooijs

  26 augustus 2014 at 18:39

  Dit kan niet als een verrassing komen want zoals oma al aangeeft zijn de transfersommen brutobedrage.
  Na aftrek van “kosten” blijft er een kleiner bedrag over.
  Daar komt nog eens bij dat de transfersom vaak is ” opgebouwd”.
  Ofwel een optelsom waarbij AZ een bepaald maximum kan krijgen maar dus met een lager bedrag moet starten.
  Ook worden in het schimmige transferwereldje steeds vaker steeds vaker transfersommen in termijnen betaald.

  Natuurlijk heeft AZ gaten moeten dichten met de transfersommen want door het te kleine stadion heeft AZ te weinig inkomsten.
  Dankzij het laatste seizoen heeft AZ wat extra inkomsten gegenereerd.

  Bottemline is dat AZ het geld goed moet investeren.
  AZ heeft voor Gudelj, Henriksen, Aron Johannsson, Mattias Johansson en Gouweleeuw ongeveer 10 miljoen uitgegeven. Gorter had nog een 1-jarig contract zal ook nog wel een 0,5 miljoen hebben gekost, net als Reijnen.
  Wuytens, Poulsen, Elm, Overtoom kwamen transfervrij naar onze club.

  Als we hiernaar kijken dan moeten we helaas concluderen dat de dure jongens zijnde Gudelj en Henriksen niet gebracht hebben wat wij er van gehoopt hadden.

  Het zijn juist deze dure missers die AZ zich in de huidige situatie niet meer kan permitteren.
  In het verleden had AZ mazzel met jongens als De Zeeuw en Moisander maar helaas is AZ de laatste jaren niet meer zo gelukkig.

  Vraag is nu, hoe verder ?

  AZ is uit de schulden maar heeft geen gewilde spelers meer, dus geen transferinkomsten…….
  Nu investeren is balanceren op het slappe koord.

  • woonwagenpower

   26 augustus 2014 at 19:21

   Een voetbal club is als een onderneming en ondernemen is risico nemen, wel op een manier om de risico’s zo klein mogelijk te houden.
   AZ moet saneren, Ieder maand salaris naar Elm, Wuytens, Esteban, Mattias ben je kwijt en heb je niets voor terug. contract ontbinden/ afkopen, je verlies nemen. dan alle gelederen goed doorlichten, de zwakke scouts eruit, de scouts die de pareltjes aanbrachten(zoals Victor Elm) aanhouden. Het kan gerust met en kleine knip, we hebben voorbeelden genoeg in de Eredivisie. Geld uitgeven kan iedereen , maar het is de kunst om zo voordelig mogelijk een team te smeden wat maximaal presteert , Stewart moet het bij zichzelf en zijn scouts zoeken, want daar wringt de schoen. Het kan niet zo zijn dat van al het binnen geharkte geld geen budget is om werkelijke versterkingen of gouden talentjes binnen te halen. AZ scout verkeerd de laatste jaren(Wuytens, Mattias, Elm, Esteban, Poulsen)dat kost veel geld ook de scouts zullen het niet als vrijwilligers werk doen, dat noemen wij geld over de balk gooien. Als een onderneming vijf/zes foute investeringen doet(voor jaren, contracten) gaat het de afgrond in tegenwoordig. De bezem door de scouting en wie daar verantwoordelijk voor is moet ook weg.
   Belachelijke vertoning in de media van Stewart.

  • oma

   26 augustus 2014 at 19:42

   ben ik niet met je eens Gerrit,Poulsen zijn contract is wel zekker afgekocht we het gedaan heeft weet ik niet.
   maar als Poulsen het gedaan heeft dan zal er zeker en vergoeding tegen over gestaan hebben voor hem van AZ
   die was op diverse site`s telezen indertijd.

  • gerard

   26 augustus 2014 at 19:45

   @gerrit vooijs – ik ben het niet met je eens dat dureaankopen zoals Gudelj niet hebben gebracht wat er van ze wordt verwacht.
   Juist Gudelj heeft in slechts een seizoen al van zich doen laten spreken als captain van AZ. PSV heeft nog interesse getoond maar schrapte deze al gauw van haar lijst gezien deze onbetaalbaar is voor een binnenlandse club (10 miljoen. Ook was er sprake van Portugese interesse, kortom bij een goed seizoen van Gudel is deze speler niet te houden. Hierin is juist investeren in dergelijke spelers waarvan je eigenlijk al bij voorbaat weet dat ze een meerwaarde voor het elftal gaan worden verstandig gebleken.

 5. oma

  26 augustus 2014 at 19:37

  dan nu een iets anders,
  voetbalprimeur vermeld,AZ hakt knoop door,nog voor het weekend nieuwe spits verwacht.

  die meldt ook dat Robert Muhren vandaag in het Afas stadion is geweest.
  en melden alles is nu meer concreter.
  voor het artikel zie Voetbalprimeur.

  • Gerrit Vooijs

   26 augustus 2014 at 21:09

   Klopt oma. Tegen een verslaggever van het NHD zei hij voor het AFAS stadion ” ik kan in elk geval zeggen dat het nu allemaal concreter is”.
   Muhren kan tegen Dordrecht de positie innemen van Henriksen. Dat is zijn beste positie.

   Als Marco dan ook nog Anderson en Hoedt opstelt ipv Mattias en Wuytens, Hupperts op rechts, Tankovic op links en Elm in de spits heb ik goede hoop dat AZ een betere wedstrijd speelt als in Tilburg.

   • Gerrit Vooijs

    26 augustus 2014 at 21:32

    Of ipv Elm starten met Babelj die maandag een hattrick maakte.

   • oma

    26 augustus 2014 at 22:01

    waar laat je Berghuis dan?
    Gerrit ik schat je hoger in hoe kom je nu aan Elm in de spits?

    • Gerrit Vooijs

     26 augustus 2014 at 22:12

     Oma, ik houd er rekening mee dat Berghuis het komend weekeinde ook niet kan spelen.
     Mocht dat wel zo zijn wordt het een ander verhaal natuurlijk.

     • oma

      26 augustus 2014 at 22:27

      zou je Berghuis dan niet op links zetten en Huppers op rechts?
      spits Babelj of Tanovic, Haye op 10 een kwartier voor tijd of zo wisselen voor Muhren.
      ik vind dat Haye een serieuze kans verdient na zaterdag toen vond ik het Haye helemaal niet slecht doen.

 6. Fabian

  26 augustus 2014 at 21:07

  Kan die man niet zelf opstappen?

 7. Jos

  26 augustus 2014 at 22:20

  Haal nu gewoon van duinen morgen en klaar met het gezijk

 8. Jos

  26 augustus 2014 at 22:22

  Let op een tonnetje er bij en ze gaan overstag

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *